O Nas

 

Żłobek „Świat Według Maluszka” jest miejscem szczególnym dla naszych wychowanków, którzy właśnie tutaj przeżywali swoje pierwsze zabawy z rówieśnikami, poznając jednocześnie otaczający ich świat. Świat, który sami współtworzą i odkrywają.

W domowym, ale i bajkowym wnętrzu nasi podopieczni uczestniczą w zróżnicowanym programie zabaw kreatywnych, od miniwarsztatów kulinarnych i ogrodniczych, poprzez aktywności ruchowe, po szereg zajęć artystycznych i sensorycznych. Co więcej, od najmłodszych lat życia, dzieci uczą się pracy i funkcjonowania w grupie, co ma niebagatelne znaczenie w procesie socjalizacji.

W naszym świecie nie ma miejsca na nudę! Maluchy uwielbiają podróże, te małe i te duże. Gdy tylko aura za oknem napawa optymizmem, wyruszamy z dziećmi na wycieczki lub inne aktywności poza żłobkiem.

Opiekę nad maluszkami sprawują nasze zaufane ciocie. Na piątkę dzieciaczków przypada jeden opiekun. Niezmienny personel sprawia, iż rodzice wracają do naszego żłobka ze swoimi kolejnymi pociechami, a nasi mali absolwenci chętnie odwiedzają swoje młodsze rodzeństwo, w miejscu, w którym sami do niedawna przeżywali miłe chwile.

Nasz żłobek opiekuje się maluchami w wieku od 1 do 3 lat. Najmłodsze dzieci bawią się razem ze starszakami, przez co rozwój jest obopólny. Przez wzajemną obserwację, młodsze dzieci nabywają nowych umiejętności i doświadczenia, starsi natomiast uczą się empatii.

Domowe podejście i ciepła atmosfera, to kluczowe wartości, jakimi kierujemy się w naszym żłobku. Bezpieczeństwo dzieci to nasz największy priorytet, a dobry kontakt i wspaniała współpraca z rodzicami, sprawiają, że maluchy uwielbiają wracać do naszego świata!